Клінічний випадок - видалення зуба мудрості

Скарги

Пацієнт звернувся до нас зі скаргами на біль в області нижнього правого восьмого зуба (зуб мудрості). Зуб був розташований в кістці щелепи під яснами та корінням лежав в каналі нижньо-щелепного нерва.

Діагноз

Перикоронарит ретинований дистопований атиповий третього моляра, з корінням зубу розташованим у каналі нижньо-щелепного нерва.

Лікування

Операція з видалення атипово розташованного 48 зуба в умовах амбулаторної щелепно-лицевої хірургії.

Термін лікування

Термін лікування склав 7 днів від моменту проведення хірургічної операції до припинення застосування медпрепаратів і зняття швів.

Передісторія

До нас в клініку звернувся молодий чоловік 23-х років. Раніше в іншій клініці йому було проведено ортодонтичне лікування брекет-системами, але лікар не рекомендував видалення зубів мудрості. Положення всіх зубів мудрості вкрай атипове, особливо нижніх.

Звертаючись в інші клініки з проханням видалення їх – пацієнт отримував відмову, так як була велика ймовірність ускладнень після операції, таких як втрата чутливості щелепи і губи.

Складність операції з видалення атипово розташованого зуба полягає в тому, що ця операція не повинна бути травматичною. Для цього необхідно використовувати спеціальні інструменти, такі як п’єзотом (ультразвуковий скальпель), необхідно володіти знаннями і методиками складних видалень зубів.

Етапи лікування

01.

Складність цього клінічного випадку полягала в тому, що 8-й зуб знаходився в контакті з нижньо-щелепним нервом, зачепивши який можна було б отримати ускладнення у вигляді оніміння частини обличчя.

Після обговорення з пацієнтом можливих ризиків після хірургічної операції ми приступили до планування ходу операції.

Удаление зуба мудрости
02.

Хірургічна операція з видалення зуба мудрості. Час проведення операції склав 35 хвилин. Після операції було призначено медикаментозне протизапальне лікування.

Період реабілітації після операції з видалення «зуба мудрості» склав 7 днів. Ще протягом 3-6 місяців буде формуватися кісткова порожнина на місці видаленого зуба. Чутливість щелепи та губ збережена!

Лікарі, які проводили лікування

Отримайте відповіді на свої питання

Запишіться на консультацію до хірурга-стоматолога Осадчого Ігоря Олександровича