Клінічний випадок - складне видалення зуба "мудрості"

Скарги

Атипово розташовані 3-ті моляри («зуби мудрості»), які могли б перешкодити проведенню ортодонтичного лікування.

Діагноз

Атипово розташовані 3-ті моляри (зуби “мудрості”).

Лікування

Видалення зубів (3-іх молярів).

Термін лікування

7 днів.

Передісторія

До нас звернулася пацієнтка з проханням видалити «зуби мудрості» (3-ті моляри) для проведення подальшого ортодонтичного лікування.

Атипове положення третіх молярів – це завжди показання до їх видалення. У пацієнтки фізіологічно маленька щелепа, а ці зуби закладені по природі, і таким чином створюється дефіцит місця для вирівнювання зубного ряду.

Етапи лікування

01.

Перед операцією з видалення третіх молярів («зубів мудрості») ми зробили ортопантомограму і були «приємно» здивовані тим, що восьмий зуб лежить не просто в кістці щелепи, а він ще і перевернутий корінням вниз, а коронкова частина зуба знаходиться у гайморовій порожнині.

Умови для видалення таких зубів вкрай складні, оскільки доступу для хірургічного контакту з зубом практично немає. Операцію довелося робити з нетиповим розрізом для доступу інструменту. Були ризики потрапляння цього зуба в гайморову порожнину, у крилопіднебінну ямку.

02.

Видалення зуба проходило через розріз, який дуже схожий на розріз при операції гайморотомії, доступ до зуба був практично через гайморову порожнину.

Але, найцікавіше те, що під час видалення зуба з порожнини кістки він провалився у грудку Біша (анатомічне жирове утворення, яке знаходиться між щокою та 3-м моляром). Іншими словами для коректного видалення такого зуба нам довелося проводити часткову бішектомію.

Після видалення зуба і часткової бішектоміі, розріз був зашитий, а реабілітація пацієнта склала 7 днів. Через 2 дні спав помірний набряк м’яких тканин щоки, больових відчуттів у пацієнта не було.

удаление зуба мудрости

Лікарі, які проводили лікування

Отримайте відповіді на свої питання

Запишіться на консультацію до хірурга-стоматолога Осадчого Ігора Олександровича