Клінічний випадок — видалення зуба мудрості

Скарги

Положення 8-го зуба було таким, що він знаходився у контакті з корінням сусіднього зуба (створював тиск на сусідній зуб руйнуючи його).

Діагноз

Видалення атипово розташованого зуба.

Лікування

Операція з видалення «зуба мудрості» (8-й зуб) із застосуванням пьєзотома (ультразвуковий скальпель).

Термін реабілітації

7 днів.

Передісторія

До нас звернувся пацієнт за рекомендацією іншої стоматологічної клініки (у якій він проходить ортодонтичне лікування). Пацієнта направили до нас на видалення атипово розташованого 8-го зуба («зубу мудрості»). Подібні хірургічні операції проводити у звичайному стоматологічному кабінеті ризиковано, так як можуть виникнути труднощі.

Положення 8-го зубу було таким, що він знаходився в контакті з корінням сусіднього зуба (тиснув на сусідній зуб руйнуючи його).

Складність операції з видалення атипово розташованого зуба полягає в тому, що вона не повинна бути травматичною. Для цього необхідно використовувати спеціальні інструменти, такі як пьєзотом (ультразвуковий скальпель, який «ріже» кістку та зуб), необхідно володіти знаннями та методиками складних видалень зубів.

Етапи лікування

01.

Складність цього клінічного випадку полягала в тому, що 8-ий зуб міцно тримався у кістці, а не у лунці зуба. Його коронкова частина і коріння щільно прилягали до кістки. Видалення такого зуба може проходити тільки через випилювання зуба з кістки.

Спочатку ми прибираємо кістку, яка закриває зуб зверху. Робимо “вікно” у кістці ультразвуковим скальпелем, щоб побачити зуб. Акуратно розпилюємо зуб і виймаємо його по частинах, щоб не пошкодити нерв, кістку та інші тканини.

Після видалення зуба з кістки, місце в якому знаходився зуб очищується та обробляється розчином антибіотиків. Далі цей вже порожній об’єм заповнюється кров’яним згустком і вшивається.

02.

Зазвичай, видалення зубів — це жорстка хірургічна маніпуляція. В нас же, це відбувається дуже м’яко та делікатно. Саме так ми можемо досягти швидкого загоєння та швидку реабілітацію пацієнта.

Період реабілітації після операції з видалення зуба мудрості склав 7 днів. Ще протягом 3-6 місяців буде формуватися кісткова порожнина на місці видаленого зуба.

Лікарі, які проводили лікування

Отримайте відповіді на свої питання

Запишіться на консультацію до хірурга-стоматолога Осадчого Ігора Олександровича